Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Peter Farrelly |
8,0
|
|
J.B. Rogers
(asystent)
|
8,0
|
|
Molly M. Mayeux
(asystent)
|
||
Denise Strong
(asystent)
|
||
Gerald T. Olson
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Steven Stabler
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Bobby Farrelly
(niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Scenariusz | Ocena | |
Peter Farrelly |
8,0
|
|
Bennett Yellin |
7,0
|
|
Bobby Farrelly |
8,0
|
|
Martin Kitrosser
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Roger Kumble
(poprawki) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Producenci | Ocena | |
Brad Krevoy
producent
|
||
Steven Stabler
producent
|
||
Charles B. Wessler
producent
|
||
Ellen Dumouchel
współproducent
|
||
Bobby Farrelly
współproducent
|
8,0
|
|
Tracie Graham-Rice
współproducent
|
||
Bradley Jenkel
współproducent
|
||
Chad Oman
współproducent
|
||
Bradley Thomas
współproducent
|
||
Aaron Meyerson
producent wykonawczy
|
||
Gerald T. Olson
producent wykonawczy
|
||
Tracie Graham-Rice
nadzorca produkcji
|
||
David Collins
nadzorca produkcji (Providence)
|
||
Gerald T. Olson
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Craig Comstock
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Brett Dalton
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Catherine Dill
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Bob Dillon
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Christian Froude
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Chris Gilmer
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Patrick Healy
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Adam Mann
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Robert Andrew Reeves
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Rudy Scalese
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Zach Thomson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
John Babson
kierownik produkcji (asystent) (Kolorado)
|
||
Charles E. Dean Jr.
kierownik produkcji (asystent) (Kolorado)
|
||
Patty Long
kierownik produkcji (asystent) (Kolorado)
|
||
Paul T. Rawley
kierownik produkcji (asystent) (Kolorado)
|
||
Joel Helquist
kierownik produkcji (asystent) (Utah)
|
||
Michael Hennessey
kierownik produkcji (asystent) (Utah)
|
||
Justin B. Lewis
kierownik produkcji (asystent) (Utah)
|
||
Ruxton Noble
kierownik produkcji (asystent) (Utah)
|
||
Rachel Rencher
kierownik produkcji (asystent) (Utah)
|
||
Eric Ridenour
kierownik produkcji (asystent) (Utah)
|
||
Scott Schaerrer
kierownik produkcji (asystent) (Utah)
|
||
Brad Tylor
kierownik produkcji (asystent) (Utah)
|
||
Bryan C. Alford
kierownik produkcji (asystent) (Providence)
|
||
Lori Hornung
kierownik produkcji (asystent) (Providence)
|
||
Perry Lee Tavares
kierownik produkcji (asystent) (Providence)
|
||
Wendy Cox
koordynator produkcji
|
||
John L. Anderson
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Kristy Carlson
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Andy Weder
koordynator produkcji (asystent) (Los Angeles)
|
||
Sara King
nadzorca postprodukcji
|
||
Joe Fineman
kierownik postprodukcji
|
||
Deborah Moore
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ted Zachary
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Jim Carrey
Lloyd Christmas
|
8,3
|
|
Jeff Daniels
Harry Dunne
|
7,1
|
|
Lauren Holly
Mary Swanson
|
6,6
|
|
Karen Duffy
J.P. Shay
|
5,0
|
|
Charles Rocket
Nicholas Andre
|
||
Victoria Rowell
Beth Jordan, agentka specjalna
|
||
Joe Baker
Bernard
|
||
Hank Brandt
Karl Swanson
|
||
Teri Garr
Helen Swanson
|
||
Felton Perry
Dale, detektyw
|
||
Cam Neely
Sea Bass
|
||
Harland Williams
Policjant z drogówki
|
||
Rob Moran
Barman
|
||
Brady Bluhm
Billy
|
||
Brad Lockerman
Bobby
|
||
Kathryn Frick
Kasjerka
|
||
Zen Gesner
Agent federalny
|
7,0
|
|
Lawrence Kopp
Człowiek z oddziału Dale'a
|
||
Connie Sawyer
Starsza pani
|
||
Lin Shaye
Pani Neugeboren
|
7,0
|
|
Fred Stoller
Człowiek przy telefonie
|
||
Charles Rahi Chun
Steward
|
||
Vene L. Arcoraci
Dziewczyna w bikini
|
||
Gary Sivertsen
Policjant z Aspen
|
||
Elaine Wood
Dziewczyna w bikini
|
||
Samantha Carpel
Dziewczyna w bikini
|
||
Anna Anka
Dziewczyna w bikini
|
||
Sean Gildea
Przyjaciel Sea Bass'a
|
||
Karen Ingram
Dziewczyna Nicholasa
|
||
Jesse Borja
Artysta
|
||
Lisa Stothard
Dziewczyna z Przystanku
|
||
Clint Allen
Koroner
|
||
Hillary Matthews
Kelnerka
|
||
Diane Kinerk
Kelnerka
|
||
George Bedard
Siusiający człowiek
|
||
Mike Starr
Joe „Mental” Mentalino
|
6,0
|
|
Clem Franek
Wallbanger
|
||
Bruce Bowns
Fryzjer
|
||
Denise Vienne
Portier
|
||
Catallina Izasa
Manikiurzystka
|
||
Samatha Pearson
Masażystka
|
||
Ken Duvall
Szef Mutt Cutts
|
||
Shae Acuff
Dziewczyna w bikini (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Mark Irwin
(kierownik zdjęć)
|
6,0
|
|
Brian Heller
(kierownik zdjęć) (Providence)
|
7,0
|
|
Charles M. Smallwood
(główna pomoc techniczna)
|
||
Charles A. Harris
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Bill Jeffs
(główna pomoc techniczna) (Utah)
|
||
Thomas Doran
(główna pomoc techniczna) (Providence)
|
||
Arthur J. Pottie
(główna pomoc techniczna) (asystent) (Providence)
|
||
Sandy Bloom
(pomoc techniczna)
|
||
Michael Foster
(pomoc techniczna)
|
||
Loren Hillebrand
(pomoc techniczna)
|
||
Marc Polanski
(pomoc techniczna)
|
||
Mitchell Bloom
(pomoc techniczna) (Kolorado)
|
||
Nelson Goforth
(pomoc techniczna) (Kolorado)
|
||
Jerry Jencks
(pomoc techniczna) (Kolorado)
|
||
Miguel Sanchez
(pomoc techniczna) (Kolorado)
|
||
Ralph Scherer
(pomoc techniczna) (Kolorado)
|
||
David Youngs
(pomoc techniczna) (Kolorado)
|
||
Roger Baird
(pomoc techniczna) (Utah)
|
||
Tim K. Bench
(pomoc techniczna) (Utah)
|
||
Matt Broten
(pomoc techniczna) (Utah)
|
||
Bill Brussard
(pomoc techniczna) (Utah)
|
||
Paul Deely
(pomoc techniczna) (Utah)
|
6,0
|
|
Julie Fife
(pomoc techniczna) (Utah)
|
||
Mike Gartner
(pomoc techniczna) (Utah)
|
||
Jack Johnson
(pomoc techniczna) (Utah)
|
||
David Shaffer
(pomoc techniczna) (Utah)
|
||
Alvin Simmons
(pomoc techniczna) (Utah)
|
||
Todd Taylor
(pomoc techniczna) (Utah)
|
||
Alesia Walser
(pomoc techniczna) (Utah)
|
||
Robert D. Tomer
(kierownik zdjęć) (druga ekipa) (Kolorado)
|
||
Michael Lund
(kierownik zdjęć) (druga ekipa) (Utah)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Todd Rundgren | ||
Kostiumy | Ocena | |
Mary Zophres | ||
Jennifer Breeden | ||
Lawane Cole | ||
Mynka Draper | ||
Barbara Nelson | ||
Pamela Withers Chilton
(nadzorca garderoby)
|
||
Marcia Zammarelli
(nadzorca garderoby)
|
||
Leigh Elliott
(garderoba)
|
||
Brenda Harms
(garderoba)
|
||
Maggie Morgan
(garderoba)
|
||
Gloria Murphy
(garderoba)
|
||
Misty Stanners
(garderoba)
|
||
Tessa Stephensen
(garderoba)
|
||
Montaż | Ocena | |
Christopher Greenbury |
6,0
|
|
Carter DeHaven
(asystent)
|
||
Monica Anderson
(asystent)
|
||
Liza D. Espinas
(asystent)
|
||
Carlos Lopez
(asystent)
|
||
Jeremy Milton
(asystent)
|
8,0
|
|
Jack A. Gould
(praktykant)
|
||
Jane Archambault
(montażysta negatywu)
|
||
Syd Cole
(montażysta negatywu)
|
||
Marie Hélène Desbiens
(montażysta negatywu)
|
||
Natalie Tezai
(montażysta negatywu)
|
||
Mato
(laborant-opisywacz)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Bobbi Page
wokalista
|
||
Elin Carlson
wokalista (chór) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kevin Dorsey
wokalista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Guy Maeda
wokalista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Forman
wykonawca muzyki (perkusja) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Sheryl Ptak
główny charakteryzator
|
||
Brenda McNally
charakteryzator (Providence)
|
||
Margo Anderson
charakteryzator (dodatkowy) (Utah)
|
||
Sherry Duncan
charakteryzator (dodatkowy) (Kolorado)
|
||
Deborah Reed
charakteryzator (dodatkowy) (Utah)
|
||
Greg T. Moon
charakteryzator (dodatkowy) (Utah)
|
||
Cheryl Voss
charakteryzator (asystent)
|
||
Matthew W. Mungle
efekty specjalne makijażu
|
||
Pauletta O. Lewis
główny stylista
|
||
Brenda McNally
fryzjer (Providence)
|
||
Cece Cestaric
fryzjer (dodatkowy) (Kolorado)
|
||
Becky Iannone
fryzjer (dodatkowy) (Utah)
|
||
Kay Toney
fryzjer (dodatkowy) (Utah)
|
||
Jill Vincent
fryzjer (dodatkowy) (Kolorado)
|
||
Karl Wesson
fryzjer (dodatkowy) (Utah)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Sydney J. Bartholomew Jr.
scenograf
|
7,0
|
|
Dźwięk | Ocena | |
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Rick Barker
koordynator kaskaderów
|
||
Michael Anderson
kaskader
|
||
Dan Bradley
kaskader
|
6,0
|
|
John Branagan
kaskader
|
||
Debbie Lee Carrington
kaskader
|
||
Frank Ceglia
kaskader
|
||
Robert Conder
kaskader
|
||
Ronald Wm. Cowan
kaskader
|
||
Jim Dirker
kaskader
|
||
Danny Epper
kaskader
|
6,0
|
|
Glory Fioramonti
kaskader
|
||
Norman Howell
kaskader
|
||
Billy Judkins
kaskader
|
||
Paul M. Lane
kaskader
|
||
Don Shanks
kaskader
|
||
Bob Terhune
kaskader
|
||
Frank Coleman
operator kamery
|
||
Michael Lund
operator kamery
|
||
Dean Lyras
operator kamery
|
||
Robert D. Tomer
operator kamery
|
||
Jeffrey N. Civa
operator kamery (asystent)
|
||
John Collins
operator kamery (asystent)
|
||
Steven J. Eliopoulos
operator kamery (asystent)
|
||
Adam Gilmore
operator kamery (asystent)
|
||
Kent Harvey
operator kamery (asystent)
|
||
Gordon Huston
operator kamery (asystent)
|
||
Rusty Loudermilk
operator kamery (asystent)
|
||
Rebekah V. Michaels
operator kamery (asystent)
|
||
David J. Pickner
operator kamery (asystent)
|
||
Peter Schmitt
operator kamery (asystent)
|
||
Brian Sullivan
operator kamery (asystent)
|
||
Gary Katsuya Ushino
operator kamery (asystent)
|
||
Jay W. Yowler
oświetlenie
|
||
Denverly Grant
sekretariat produkcji
|
||
Anderson Martin
koordynator kaskaderów (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Parkhurst
konsultant (ds. technicznych) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…